Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

Dyplom

Serdecznie gratulujemy Kacprowi Sz. zajęcia I miejsca w międzyprzedszkolnym konkursie piosenki pt. „Zaśpiewam Wam, jaką rodzinę mam” organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 59 w Katowicach oraz Giszowieckie Centrum Kultury! Laughing


 

dyplom

Wizyta Mikołaja

Wizyta Mikołaja

MIKOŁAJ ODWIEDZA DZIECI


6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość, który wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. To nie mógł być nikt inny, tylko Święty Mikołaj - niezwykle wesoły i chętny do wspólnej zabawy i tańca pan. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.


Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

 

Świąteczne pierniczki

Świąteczne pierniczki

PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI


W minionym tygodniu w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Przedszkolaki z każdej grupy piekły pierniczki. Najpierw do tego odpowiednio się przygotowały, dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pachnące pierniczki, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.

Dyplomy

sm

 

sm

Śląski Tydzień

Śląski Tydzień

 

ŚLĄSKI TYDZIEŃ

W dniach 29.11. - 3.12. w naszym przedszkolu odbył się Śląski Tydzień. Przedszkolaki zgłębiały wiedzę na temat naszego regionu i uczestniczyły w wielu aktywnościach. Dzieci poznawały tradycyjne śląskie potrawy i wspólnie kisiły tradycyjny, śląski żurek. Mieliśmy okazję zapoznać się ze śląskim, odświętnym strojem, a także interaktywnie zwiedzaliśmy nasze miasto Katowice i jego najciekawsze miejsca. Na zakończenie tygodnia odbyły się obchody Dnia Górnika. Zaproszeni górnicy opowiedzieli o najciekawszych aspektach swojej pracy. W podziękowaniu za niezwykle inspirujące spotkanie przedszkolaki przygotowały piękne występy i zaśpiewały piosenki.

 

Eksperymenty z Dr WOW

Eksperymenty z Dr WOW

ZABAWY Z DOKTOREM WOW 

 

 26 listopada 2021r. dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w warsztatach „Ciśnienie atmosferyczne z Doktorem WOW!”. Tego dnia w niebo latały chemiczne i fizyczne rakiety. Podczas spotkania często było słychać okrzyki zachwytu. Doktor WOW proponuje bardzo skuteczną w dziecięcym wieku metodę – naukę poprzez zabawę i doświadczenie. Doktor WOW serwuje wspaniałą mieszankę magicznych pokazów naukowych dla dzieci. To prawdziwe show wypełnione magią, zabawą, brawami i wybuchami...śmiechu. Poprzez doświadczenia prowadzone w sposób przystępny i z humorem dostarcza dzieciom szerszej wiedzy na temat funkcjonowania świata, w tym zjawisk przyrodniczych, chemicznych i fizycznych.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

25 listopada tradycyjnie w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz to wymyślniejszych zabawek, jakie obecnie są dostępne, misie pluszowe to ponadczasowi towarzysze lat dziecięcych i znajdują się właściwie w każdym domu. Dzień ten w każdej grupie upłynął pod znakiem przyjacielskiej i wesołej zabawy. Nie zabrakło zabaw muzyczno-tanecznych, ruchowych, matematycznych. Przedszkolaki z zapałem wykonały również prace plastyczne. Dzieci chętnie śpiewały znane misiowe piosenki, poznały najważniejszych misiowych bohaterów bajkowych porównując ich wygląd. Uśmiechy na twarzach dzieci w tym dniu wskazywały, że już nie możemy doczekać się przyszłorocznego święta naszych pluszowych przyjaciół. Smile 

Wygenerowano w sekund: 0.11
2,236,998 unikalne wizyty