Losowa Fotka

Ostatnie artyku?y

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-09-2013
Szeroki uśmiech Z przymrużeniem oka Fajne

MP12 Info Panel

 

O przedszkolu

 

 

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 12 położone jest w Katowicach-Brynowie w pobliżu Parku Kościuszki. Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku z ogrodem przy ul. Ligockiej 3 (czynne w godz. 6.00- 17.00);

 

PRZEDSZKOLE WYRÓŻNIA SIĘ ESTETYCZNYM WNĘTRZEM oraz przestronnymi, funkcjonalnymi i kolorowymi salami. Bezpośrednio przy salach znajdują się łazienki, w których przebywające dzieci są pod stałą opieką wychowawcy.

 

Dzieci mają do dyspozycji DUŻY OGRÓD PRZEDSZKOLNY, który zapewnia im dużo ruchu na świeżym powietrzu nawet zimą, kiedy to dzieci mogą zjeżdżać z naturalnie ukształtowanej górki.

 

GŁÓWNYM CELEM DZIAŁALNOŚCI PRZEDSZKOLA JEST WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA ZGODNIE Z JEGO WRODZONYM POTENCJAŁEM I ZAINTERESOWANIAMI. Dlatego przedszkole oprócz realizacji wybranych programów wychowania przedszkolnego czynnie uczestniczy w programach ogólnopolskich oraz akcjach promujących postawy zdrowotne, społeczne i ekologiczne tj. • „Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie”,   
 • „Kubusiowi Przyjaciele Natury”,
 • „Cała Polska Czyta Dzieciom”,
 •  „Czyste powietrze wokół nas”,
 • „Posadź swoje drzewko”,
 • "Z bajką bezpieczniej",
 • "Góra grosza",
 • „Nakręć się i pomagaj z uśmiechem”

 

 

We wszystkich grupach wiekowych prowadzony jest język angielski i rytmika oraz na życzenia rodziców organizowane są zajęcia religii. Prowadzone są również zajęcia ze specjalistami - z psychologiem, logopedą i nauczycielem gimnastyki korekcyjnej.

 

 

Przedszkole organizuje CIEKAWE KONKURSY o zasięgu miejskim i ogólnopolskim, m.in.:

 • międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „100 technik plastycznych w życiu przedszkolaka”,
 • miejski konkurs recytatorski „Wiersze z humorem”,
 • międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Śląsk oczami dziecka”,
 • międzyprzedszkolne zawody sportowe „Ruch to zdrowie” oraz wiele innych.

 

W przedszkolu DZIECI ROZWIJAJĄ SWOJE ZAINTERESOWANIA poprzez udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli, a także poprzez udział w licznych wycieczkach  np. do nadleśnictwa, biblioteki, teatru, opery, muzeum, skansenu. Często organizowane są teatrzyki dla dzieci, koncerty muzyczne. Na terenie przedszkola dzieci uczą się ZASAD BEZPIECZEŃSTWA, a atrakcją są spotkania ze strażą pożarną, policjantami, strażą miejską.

 

Jednym z priorytetów przedszkola jest dobra WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI.  Przedszkole preferuje aktywne formy udziału dzieci i rodziców w życiu przedszkola. Organizowane są zajęcia otwarte dla rodziców, zebrania ogólne, spotkania indywidualne. Dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci poznają ciekawe zawody tj. lekarza, górnika, ratownika medycznego. Rodziny uczestniczą w konkursach tj. „Kartka Bożonarodzeniowa”, „Wiersz o przedszkolu”, „Symbole narodowe”. Organizowane są uroczystości rodzinne tj. „Jasełka”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Dzień Mamy i Taty”, „Festyn Rodzinny”.  Dzięki współpracy z rodzicami wpływamy na rozwój osobowości dziecka, zachowania i system wartości.

 

 

 

STARAMY SIĘ, BY KAŻDY DZIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU BYŁ CIEKAWY A ZARAZEM RADOSNY, BO:  

„KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT”  

— Janusz Korczak — 

 

 

 

 

 

 


Wygenerowano w sekund: 0.10
2,236,698 unikalne wizyty